Cech Rzemiosł Różnych

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Cechu Rzemiosł Różnych w Olsztynie

Kontakt z nami

Historia Cechu

Cech Rzemiosł Różnych w Olsztynie powstał w 1946 roku. Jest samorządną, społeczno – zawodową i gospodarczą organizacją działającą jako dobrowolny związek rzemieślników. Cech posiada osobowość prawną i działa na podstawie Ustawy o Rzemiośle
z 22.03.1989 roku, Ustawy o organizacjach pracodawców z 23.05.1991 roku oraz Statutu Cechu.

W ramach przygotowania zawodowego Cech Rzemiosł Różnych organizuje dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych naukę zawodu u rzemieślników w formie szkolnej, pozaszkolnej i kursowej w następujących zawodach: fryzjer, mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz samochodowy, wulkanizator, stolarz, tapicer, monter sieci instalacji sanitarnych i CO, ślusarz, kucharz, zegarmistrz, cukiernik, piekarz, elektromechanik sprzętu gospodarstwa domowego, murarz, elektryk.

W minionej dekadzie w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu wyszkolonych zostało ponad 3 tysiące uczniów. Jako ciekawostkę warto dodać, że z olsztyńskiego Cechu wywodzą się Mistrzowie Fryzjerstwa: Aleksander Stankiewicz, wieloletni trener Kadry Narodowej Fryzjerstwa oraz Andrzej i Paweł Matraccy Mistrzowie Świata we Fryzjerstwie. We wrześniu 2011 roku zrzeszeni w Cechu rzemieślnicy ufundowali sztandar, który poświęcono podczas podniosłej uroczystości. Najwyższe odznaczenie rzemiosła- „Szablę im. Jana Kilińskiego” otrzymali: Władysław Łachacz i Aleksander Stankiewicz.

Związek Pracodawców Cech Rzemiosł Różnych w Olsztynie jest członkiem Warmińsko- Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Na wszystkie pytania odpowiadamy w najkrótszym możliwym czasie.

Hugona Kołłątaja 5
10-034 Olsztyn

tel./fax 48 368-35-41
(w godz. 7.00-15.00)

cech.olsztyn@wp.pl

Kontakt z nami

5 + 8 =